Şirket Profili

Tarihçe

İVME İnsansız Havacılık Sistemleri A.Ş., 2014 yılında girişimci bir ruh ve mühendislik nosyonu ile kurulmuştur. Kuruluşunda tam zamanlı sadece bir mühendis ile çalışmaya başlamıştır. İVME, ülkemizin insansız hava aracı sistemlerine duyduğu ihtiyacın farkına vararak bu alanda çalışma kararı almıştır.

Sadece insansız havacılık sistemleri üzerine çalışan İ2HS, 2017 yılına gelindiğinde Teknopark Ankara A.Ş.’de toplam 900 m2’lik ofis ve atölyesiyle hizmet vermektedir. Şirketimiz; yazılım, uçak, elektrik-elektronik, makine, endüstri gibi branşlardaki mühendisleri, uzman teknikerleri ve 20 yılı aşkın ticari tecrübeye sahip yöneticileri dahil toplam 35 kişilik kadrosuyla ar-ge projelerini sadece öz kaynaklarını kullanarak finanse etmekte ve neticelendirmektedir.

İ2HS, ticari faaliyetler ile saha tecrübesi kazanılmış ve ar-ge için gerekli finansman temin edilmiştir. Ar-ge faaliyetlerinde ise süratli sonuç alınabilecek esnek bir çalışma ortamı oluşturulmuştur. Çalışanlarımızın seçiminde milli değerlere saygılı ve özverili çalışmaya yatkın, alternatif, inovatif ve yenilikçi düşünebilen gençlere öncelik verilmiştir. Şirketimiz, yönetim kurulu kararı doğrultusunda 2020 yılı sonuna kadar kar payı dağıtmayacak ve tüm gelirlerini ar-ge faaliyetlerinin ve yatırımlarının finansmanında kullanacaktır.

Bugün itibari ile firmamız, ASELSAN, Türk Hava Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü gibi insansız havacılık sistemleri konusunda önemli paydaşlar tarafından özellikle tercih edilmenin haklı gururunu yaşamaktadır.

Misyon ve Vizyon

İVME İnsansız Havacılık Sistemleri A.Ş. olarak misyonumuz; anahtar teknolojilerde ülkemizin beşeri ve finansal sermayesi, ar-ge’si, kamu ve özel sektör kurum ve kuruluşları ile bir sinerji oluşturmak ve bu sinerjiyi kullanarak teknoloji lideri yerli ürünlerin geliştirilmesi ve üretilmesidir

İVME İnsansız Havacılık Sistemleri A.Ş. olarak vizyonumuz; büyüklükleri ve kullanım amaçları farklı onlarca İHA’nın ve faydalı yüklerin ve/veya bunların komponentlerinin alışılmadık bir süratle ar-ge sinin yapıldığı, sürekli geliştirildiği, prototip ve seri üretimlerinin yapıldığı, ülkemizin bu teknolojilerde dışa bağımlılığına son vermiş ve ülkemizi ihracat yapan ülkeler arasına sokmuş, yapılan inovatif çalışmalar ve sağlanan huzurlu çalışma ortamı sayesinde çalışanlar tarafından tercih edilen ve sahiplenilen, prototip ve patent sayısı, ürün portföyü, reaksiyon ve geliştirme hızı, bilgi birikimi ve insan kaynakları açısından eşsiz bir işletme olmaktır.